Greenfield

W Rzgowie firma TME buduje swoje nowe centrum logistyczne w którym ma znaleźć się hala magazynowa z częścią socjalno biurową oraz budynek portierni wraz z infrastrukturą techniczną i drogową. Całość ma zostać wybudowana do maja 2020 roku, lecz pełna funkcjonalność inwestycjo zostanie osiągnięta w 2021 roku.  Głównym celem tej inwestycji jest zwiększenie wpływów TME w Azji, Australii i Stanach Zjednoczonych oraz zwiększenia przepustowości centrum logistycznego w celu polepszenia standardu obsługi. TME planuje zatrudnić pomiędzy 1 000, a 2 000 osób.

Greenfield, bo tak nazywa się ta inwestycja to bardzo nowoczesny projekt. Zakłada automatyzację wielu procesów, w ramach których ludzie pracować będą wspólnie z robotami. W rzgowskim centrum TME pojawią się m.in. automatyczne sortery, roboty wydające produkty czy maszyny pakujące, co pozwoli zautomatyzować procesy magazynowe aż w 60%. Duży nacisk położony zostanie nie tylko na efektywność pracy, ale także jej komfort. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom obejmującym m.in. system klimatyzacji, warunki panujące w magazynie porównywalne będą do standardów biurowych. Do dyspozycji pracowników będzie kantyna oraz strefa relaksu.

Warto zauważyć, że budowa, która zakończy się w 2020 roku to jedynie pierwszy etap projektu realizowanego przy ul. Nasiennej, w miejscowości Gospodarz pod Rzgowem. Docelowo obiekt będzie wielokrotnie większy – powierzchnia zabudowy hali może osiągnąć do 54 000 metrów kwadratowych, co przełoży się także na wielkość zatrudnienia.

W tej chwili przy ul. Ustronnej w Łodzi TME ma centrum logistyczne o powierzchni ok. 19 tys. m2 natomiast to w Rzgowie przekroczy 21 tys. m2. Sama hala ma liczyć 18 tys. m2, częśc biurowo-socjalna 2 500 m2, a pomieszczenia techniczne łącznie ok. 1 000m2.

Głównym wykonawcą inwestycji została firma ADAMIETZ Sp. z o.o.

Nasza firma zajmuje się zasileniem placu budowy oraz założeniem instalacji elektroenergetycznej na terenie całej inwestycji m.in. oświetlenie zewnętrze, instalacje elektryczne wewnątrz budynku czy zapewnienie agregatów prądotwórczych.

Wizualizacja poniżej

 

TME Rzgów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *