Multidetektor od Siemens WIDE UP 258Dx1

Nowy czujnik od Siemens zwiększa efektywność energetyczną bez polegania na dodatkach

Multidetektor WIDE UP 258Dx1 firmy Siemens Smart Infrastructure może teraz po raz pierwszy przyczynić się do energooszczędnego oświetlenia i klimatyzacji bez konieczności korzystania z dodatkowych akcesoriów dzięki wbudowanej technologii wieloczujnikowej. Jest częścią systemów budynkowych GAMMA instabus, serii produktów opartych na światowym standardzie KNX oraz z pięcioma różnymi czujnikami do HVAC i sterowania oświetleniem. Dedykowane czujniki rejestrują obecność, jasność, temperaturę, wilgotność i poziomy CO2 , gwarantując idealne warunki pokojowe w budynkach komercyjnych przy znacznej głębokości pomieszczenia i dużych wahaniach obłożenia.

Więcej funkcjonalności w jednym detektorze

Nowy wykrywacz obecności łączy zarówno elementy optyczne, jak i techniczne. Jego multisensoryczna konstrukcja zapewnia maksymalny komfort i wysokie oszczędności energii w pomieszczeniach bez potrzeby stosowania dodatkowych akcesoriów. Eliminacja zbędnych urządzeń odpowiada dzisiejszym trendom projektowym i tworzy przyjemne wizualnie środowisko.

Multidetektor od Siemens WIDE UP 258Dx1

Sterowanie systemami oświetleniowymi zależne od obecności i światła dziennego

Wszystkie czujniki obecności z serii WIDE zapewniają energooszczędne oświetlenie i kontrolę klimatu. Różne czujniki zapewniają nie tylko optymalne warunki oświetleniowe, ale także pożądany odczyt klimatu i wentylacji. Ponadto dwie dodatkowe jednostki analizy ochrony przeciwsłonecznej i zainstalowane aplikacje HVAC zapewniają kontrolę zależną od obecności i / lub jasności. Detektory obecności mają zintegrowany kontroler stałego poziomu światła, szczególnie odpowiedni do biur na otwartym planie lub lokalizacji, w której wymagany jest stały poziom światła oparty na ruchu. Wiele metod kalibracji zapewnia optymalne wykorzystanie czujników niezależnie od miejsca ich instalacji.

Precyzyjne zarządzanie zużyciem energii

Oprócz rejestrowania, monitorowania i kontroli zużycia energii wykrywacz obecności WIDE UP 258Dx1 ma zasięg, który jeszcze nie został dopasowany. Na przykład model WIDE Dual Tech ma funkcję ultradźwiękową, której można używać do niezawodnego wykrywania ukrytych obiektów, takich jak te znajdujące się za ściankami działowymi w biurze. Rozbudowany program aplikacyjny z kompleksowymi funkcjami sterowania, opcjami regulacji i parametryzacji oferuje użytkownikom usprawnione zarządzanie procesami budowlanymi i związane z nimi oszczędności energii. Instalacja jest szybka i nieskomplikowana, ponieważ wymagany jest tylko jeden kabel KNX.

Dane techniczne:
  • Pięć czujników w jednym urządzeniu dla optymalnych warunków otoczenia i maksymalnych oszczędności energii
  • Sterowanie systemami oświetlenia, wentylacji i ogrzewania
  • Precyzyjne odczyty, monitorowanie i kontrola zużycia energii
  • Do prawidłowego działania potrzeba tylko jednego połączenia magistralnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *