KNX DMX Gateway 544

KNX DMX Gateway

DMX512 to protokół do sterowania oświetleniem najczęściej stosowany w systemach sterowania oświetleniem i efektami scenicznymi.

Bramka KNX DMX 544 to kompaktowa bramka między KNX i DMX512 z maksymalnie 64 dowolnie konfigurowalnymi kanałami. W trybie master urządzenie umożliwia wygodne sterowanie lampami DMX, na przykład za pomocą przycisków KNX. KNX DMX Gateway 544Dostępnych jest do 64 kanałów ściemniania lub do 8 kanałów RGB / RGBW. Do każdego kanału można przypisać kilka podzbiorów adresów DMX512. Kanały ściemniania umożliwiają przełączanie, ściemnianie jednego lub więcej urządzeń DMX przez KNX. Kanały RGB / RGBW umożliwiają sterowanie urządzeniami DMX obsługującymi RGB / RGBW. Każdy kolor RGB i każdy atrybut HSV mogą być indywidualnie kontrolowane za pomocą KNX. Każdy kanał może być powiązany z maksymalnie 8 scenami. Ponadto w bramce dostępne są 4 sekwencery do wykonywania bardziej złożonych zadań.

W trybie slave urządzenia KNX mogą być sterowane z DMX. Na przykład oświetleniem pomieszczenia, które jest częścią instalacji KNX, można sterować za pomocą panelu sterowania oświetleniem DMX. Do 64 adresów DMX512 można indywidualnie oceniać i wysyłać do KNX. Wartość ściemniania, przełączanie z progiem przełączania i wartość RGB są dostępne do wyboru.

Dane techniczne:
  • Szerokość 1 moduł na szynie DIN (18mm)
  • Do 512 możliwych adresów
  • Tryb master / slave
  • prędkośc transmisji do 250 kBit/s
  • Pobór prądu z magistrali KNX – 4mA
  • Pobór prądu z magistrali DMX – 5mA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *