Rynek Kobro w Łodzi

Rynek Kobro jest częścią programu przebudowy miasta pod nazwą " Nowe Centrum Łodzi". Przebudowa dworca Łódź Fabryczna wraz z budową tunelu kolejowego łączącego się z dworcami Łódź Kaliska i Łódź  Żabieniec też jest częścią NCŁ.

Za ok. 90 mln zł powstanie pół kilometra drogi. Z drogi będzie można korzystać dopiero od 2021 roku. Ulica powstanie sześć metrów pod powierzchnią gruntu i będzie składała się z dwóch poziomów - Pod ziemią powstanie jezdnia dla samochodów, a nad nią będzie przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z ławkami i drzewami. Droga powstanie niemal dokładnie w śladzie obecnej ulicy Hasa. Podziemną ulicą będzie można dojechać do ronda, które znajduje się pod al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze wykonanych zostanie siedem zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami realizowane przez prywatnych inwestorów. Ulica będzie można dotrzeć również do parkingu, który powstanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi.

Zaplanowano tam posadzkę z cegły klinkierowej z wkomponowanymi wielobarwnymi światłami LED. Plac zostanie podzielony na strefę „wodną” z kaskadami i fontannami, w której znajdzie się główne wejście od strony dworca, „rekreacji” z urządzeniami do ćwiczeń i „relaksu” z meblami miejskimi. Rynek ma być przestrzenią przyjazną dla użytkowników, zapewniającą spójność między dworcem Łódź Fabryczna a kompleksem EC1.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Mosty Łódź i Budomal.

Zdjęcia z dotychczasowej realizacji dostępne są na naszej stronie: Rynek Kobro w Łodzi

Wizualizacja poniżej

inteligentny dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *