18 lipca 2018

Inteligentny dom

Budynek który adaptuje się do Ciebie? Taki właśnie powinien być Inteligentny DOM!

Oświetlenie

Zarządzaj w pełni swoim oświetleniem również zdalnie, albo pozwól aby dom automatycznie dopasował je do panującego natężenia oświetlenia w budynku.

Ogrzewanie

Komfort w domu to podstawa, pozwól aby Twój dom dopasował temperaturę dokładnie dla Twoich potrzeb, automatycznie dostosuje stopień wentylacji lub klimatyzacji tak, aby zapewnić Ci odpowiedni komfort.

Sterowanie roletami

Zarządzaj roletami ręcznie lub pozwól, aby dom automatycznie nimi zarządzał tak, aby zapewnić Ci komfort w domu. Zamiast nastawiać budzik dom może powoli i systematycznie wybudzać Cię ze snu.

Bezpieczeństwo

Zabezpiecz swój dom gdy Cię w nim nie ma. W przypadku włamania zostaniesz powiadomiony. Sam również jest w stanie symulować Twoją obecność gdy Cię w nim nie ma.

Optymalizacja zużycia energii

Twój dom sam wyłączy wszystkie urządzenia jak tylko wyjdziesz z domu, obniży temperaturę w budynku tak aby zoptymalizować zużycie energii, gdy Ty jesteś poza domem.

Wideodomofonia

Nie ma nikogo w domu, ale dostałeś powiadomienie, że ktoś czeka pod bramą. Możesz porozmawiać z nim zdalnie. Natomiast będąc w domu nie musisz wychodzić za zewnątrz, aby zobaczyć kto to jest zrobisz to używając wideodomofonu oraz zdecyduj o otwarciu bramy bądź też nie.

Podlewanie

Jeśli masz mało czasu na podlewanie ogrodu Twój dom również o to zadba. Po deszczu wie, że nie ma sensu podlewać, a kiedy jest bardzo ciepło będzie robił to częściej. O Twój trawnik również może się zatroszczyć.

System multiroom

Inteligentny dom łączy również wszystkie systemy Audio Video wraz z systemem multiroom dla całego budynku. Lubisz słuchać radia lub muzyki, nie jest problemem, aby chodząc po domu dźwięk podążał za Tobą.

Sceny

Twórz własne scenariusze np. Gdy Twoi znajomi są u Ciebie, czy chcesz się zrelaksować, bądź oglądać TV, tym samym sprawiając, że Twój dom zaadaptuje się do Twoich potrzeb.

Codziennie czynności stają się znacznie prostsze!

 

Ile razy zdarzyło Ci się wyjść z domu i zostawić otwarte okno? Czy włączone żelazko? Nigdy więcej! W momencie wyjścia z domu, system alarmowy załączy się samoczynnie, zgasną wszystkie światła, a rolety się zamkną tak aby maksymalnie zabezpieczyć Twój dom. Uaktywni się również funkcji symulacji obecności. Wracając do domu po ciężkim dniu wystarczy, że powiadomisz dom iż jesteś w drodze, a sam przygotuje Ci ciepłą kompiel, uruchomi i nagrzeje saunę. Przekona Twoje dzieci, że teraz jest czas na odrobienie lekcji, a nie zabawę.
inteligentny dom
inteligentny dom
Czujniki magnetyczne, dymu, gazu oraz wycieku wody, zadbają o Twoje bezpieczeństwo. Dom również powiadomi Cię o powrocie domowników czy też o tym, że kurier przyniósł przesyłkę.
Inteligentny dom to przede wszystkim większy komfort z użytkowania, ale również niższe koszty utrzymania budynku w porównaniu do tradycyjnie budowanych budynków.
W dzisiejszych czasach inteligentny dom to również prestiż zarówno wśród rodziny jak i znajomych.