18 lipca 2018

Inteligentny dom

Budynek który adaptuje się do Ciebie? Taki właśnie powinien być Inteligentny DOM!

Oświetlenie

Zarządzaj w pełni swoim oświetleniem również zdalnie, albo pozwól aby dom automatycznie dopasował je do panującego natężenia oświetlenia w budynku.

Ogrzewanie

Komfort w domu to podstawa, pozwól aby Twój dom dopasował temperaturę dokładnie dla Twoich potrzeb, automatycznie dostosuje stopień wentylacji lub klimatyzacji tak, aby zapewnić Ci odpowiedni komfort.

Sterowanie roletami

Zarządzaj roletami ręcznie lub pozwól, aby dom automatycznie nimi zarządzał tak, aby zapewnić Ci komfort w domu. Zamiast nastawiać budzik dom może powoli i systematycznie wybudzać Cię ze snu.

Bezpieczeństwo

Zabezpiecz swój dom gdy Cię w nim nie ma. W przypadku włamania zostaniesz powiadomiony. Sam również jest w stanie symulować Twoją obecność gdy Cię w nim nie ma.

Optymalizacja zużycia energii

Twój dom sam wyłączy wszystkie urządzenia jak tylko wyjdziesz z domu, obniży temperaturę w budynku tak aby zoptymalizować zużycie energii, gdy Ty jesteś poza domem.

Wideodomofonia

Nie ma nikogo w domu, ale dostałeś powiadomienie, że ktoś czeka pod bramą. Możesz porozmawiać z nim zdalnie. Natomiast będąc w domu nie musisz wychodzić za zewnątrz, aby zobaczyć kto to jest zrobisz to używając wideodomofonu oraz zdecyduj o otwarciu bramy bądź też nie.

Podlewanie

Jeśli masz mało czasu na podlewanie ogrodu Twój dom również o to zadba. Po deszczu wie, że nie ma sensu podlewać, a kiedy jest bardzo ciepło będzie robił to częściej. O Twój trawnik również może się zatroszczyć.

System multiroom

Inteligentny dom łączy również wszystkie systemy Audio Video wraz z systemem multiroom dla całego budynku. Lubisz słuchać radia lub muzyki, nie jest problemem, aby chodząc po domu dźwięk podążał za Tobą.

Sceny

Twórz własne scenariusze np. Gdy Twoi znajomi są u Ciebie, czy chcesz się zrelaksować, bądź oglądać TV, tym samym sprawiając, że Twój dom zaadaptuje się do Twoich potrzeb.

Codziennie czynności stają się znacznie prostsze!

 

Ile razy zdarzyło Ci się wyjść z domu i zostawić otwarte okno? Czy włączone żelazko? Nigdy więcej! W momencie wyjścia z domu, system alarmowy załączy się samoczynnie, zgasną wszystkie światła, a rolety się zamkną tak aby maksymalnie zabezpieczyć Twój dom. Uaktywni się również funkcji symulacji obecności. Wracając do domu po ciężkim dniu wystarczy, że powiadomisz dom iż jesteś w drodze, a sam przygotuje Ci ciepłą kompiel, uruchomi i nagrzeje saunę. Przekona Twoje dzieci, że teraz jest czas na odrobienie lekcji, a nie zabawę.
inteligentny dom
inteligentny dom
Czujniki magnetyczne, dymu, gazu oraz wycieku wody, zadbają o Twoje bezpieczeństwo. Dom również powiadomi Cię o powrocie domowników czy też o tym, że kurier przyniósł przesyłkę.
Inteligentny dom to przede wszystkim większy komfort z użytkowania, ale również niższe koszty utrzymania budynku w porównaniu do tradycyjnie budowanych budynków.
W dzisiejszych czasach inteligentny dom to również prestiż zarówno wśród rodziny jak i znajomych.

Czym jest inteligentny dom

To wykorzystanie nowoczesnych technologii, za pomocą, których mieszkańcy mogą sterować swoim mieszkaniem bez wstawania z kanapy. Co więcej otrzymują oni również możliwość kontroli nad budynkiem nawet wtedy gdy znajdują się poza nim.

Zajmujemy się tworzeniem inteligentnych domów, które jest możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych instalacji. Montuje się je w wybranym obiekcie w ten sposób użytkownik może korzystać z wielu innowacyjnych rozwiązań.

Inteligentny dom pozwala użytkownikom na automatyczne sterowanie nie tylko ogrzewaniem, ale również oświetleniem, roletami, a nawet muzyką. Taki system daje mieszkańcom również bezpieczeństwo, ponieważ w przypadku włamania zostają oni od razu o nim poinformowani.

Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Kiedy mieszkańcy opuszczą mieszkanie system wyłączy wszystkie urządzenia elektroniczne, a także odpowiednio obniży temperaturę. Co więcej w przypadku gdy użytkownik zapomni wyłączyć prostownicę, żelazko lub inny sprzęt, który może wywołać pożar system automatycznie go wyłączy.

Zalety inteligentnego domu

Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które dużo czasu spędzają w pracy i cenią sobie komfort oraz możliwość zdalnego sterowania urządzeniami.

Inteligentny dom ma mnóstwo zalet jedną z nich jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Wbudowane czujniki dymu, gazu, a nawet wycieku wody natychmiast wykryją każdą usterkę. Ponadto w przypadku pozostawienia włączonego urządzenia, np. żelazka automatycznie je wyłączą.

Takie mieszkanie to również doskonały sposób na uniknięcie włamania, jest to możliwe dzięki wbudowanej funkcji symulacji obecności. W ten sposób nawet będąc na wakacjach dom nie będzie sprawiał wrażenia opuszczonego. A w razie włamania natychmiast poinformuje o nim przez aplikację.

Poza bezpieczeństwem inteligentny dom ma również wiele funkcji, które znacznie podnoszą komfort mieszkańców. Jedną z nich jest system automatycznego sterowania roletami, a także światłem. Ogromną zaletą jest również możliwość zaprogramowania funkcji automatycznego podlewania ogrodu.

Jednak w odróżnieniu od tradycyjnych systemów ten najpierw sprawdzi poziom nawodnienia gruntu i od razu będzie wiedział żeby po deszczu nie podlewać trawnika. Natomiast gdy temperatury wzrosną i ziemia zrobi się znowu sucha zadba o jej odpowiednie nawodnienie.

Inteligentny dom to doskonała inwestycja, dla wszystkich, którzy cenią sobie innowacyjne i ekonomiczne rozwiązania. Nasza łódzka firma zajmuje się tworzeniem i montażem tego typu systemów. Tak szeroki wybór pozwala na znalezienie odpowiednich rozwiązań dla każdego mieszkania.