Czym jest inteligentny dom?

To wykorzystanie innowacyjnych technologii, za pomocą których mieszkańcy mogą w sposób zdalny sterować urządzeniami elektrycznymi, znajdującymi się w mieszkaniu. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu nowoczesnych instalacji, takich jak system KNX.

Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Gdy mieszkanie staje się puste, system wyłącza wszystkie urządzenia elektroniczne, a także odpowiednio obniża temperaturę wewnątrz budynku. Dzięki tej technologii Twój nowy dom stanie się przyjazny zarówno Tobie, jak i rodzinnemu budżetowi. Inteligentne sterowanie domowymi systemami realnie przekłada się na energooszczędność, dzięki czemu zmniejszają się koszty opłat.

Technologia KNX

Technologia KNX to instalacja elektryczna nowej generacji. Umożliwia wspólną komunikację pomiędzy wszystkimi urządzeniami w budynku, podpiętymi do magistrali.

System zapewnia  zdalny dostęp do instalacji oraz nielimitowaną rozbudowę funkcjonalności automatyki budynkowej.

Standard KNX to doskonałe rozwiązanie do stworzenia systemu inteligentnego budynku poprzez integrację sterowania i nadzoru urządzeń. 

Emonter Group od 2010 roku jest certyfikowanym instalatorem systemów automatyki budowlanej. Z powodzeniem wykonaliśmy już ponad 50 tego typu instalacji w różnych inwestycjach deweloperskich.

Instalacja grzewcza

Oświetlenie pomieszczeń
i zautomatyzowane żaluzje

Wentylacja i klimatyzacja

System nagłośnienia

Brama wjazdowa

Monitoring